siyaset içeren entry'lerin silinmesi

6 entry daha

 • ön edit: özellikle ekşi sözlük'ten gelen arkadaşlar bu başlığa tepki vermiş. savunduğumuz şey sansür değil ve elbette siyasetle ilgili hiçbir şey konuşmayacak değiliz. bu başlıkta anlatılmak istenen şey, bizim ve özellikle de sizin başınızı belaya sokabilecek fikir ve düşüncelerin paylaşılmaması gerektiği. adam kalkmış bülent ecevit başlığında siyaset içeren entrylerin silinmesi diye bakınız verip kendince bu başlığa atıfta bulunuyor. tamam da derdimiz "bülent ecevit x görevinde bulunmuş y bir insandır" gibi entryler değil ki zaten. bunu neden silelim ya da sansürleyelim? ama sen kalkıp "x kişisi şöyle şerefsizdir, böyle hırsızdır, şu şekilde gg şeyler yapıyor" gibi, karşı tarafın hukuken sana hesap sorabileceği şeyler yazıyorsan orada biz de sorumluluk altında kalıyoruz. bu yüzden müdahale ederiz, gerçekten kusura bakmayacaksın.

  birileri kalkıp şu partinin sözlüğü falan gibi saçma salak şeyler yazıyor. merak etmeyin bu sözlük hiçbir partiye yalakalık yapacak yöneticiler barındırmıyor bünyesinde. yalnız şunu da söyleyeyim, terör örgütünün kuklası olmuş, legal görünümlü, kravatlı katillerin destekçilerine de sıfır tolerans gösteriyoruz. malum partiye sempatiniz varsa bana mesaj atın direkt hesabınızı sileyim. çünkü bu kafada olanları tespit ettiğimiz anda siliyoruz. format falan bir yere kadar. bize küfür de etseniz önce sebebini sorarız. yalnız terör seviciliğini hissettiğimiz anda düğmeye basıyoruz. lütfen herkes buna göre hareket etsin.

  ---------------------------------------

  kimsenin kızıp darılmaması gereken eylem.

  sevgili blog yazarı ve blog takipçisi arkadaşlarım,
  sözlüğümüz daha yeni. ne güzel bir ortam oluştu burada. sizin kadar biz de bir şeylere tepkiliyiz, biz de birilerini sevmiyoruz, biz de birilerine kızıyoruz fakat takdir edersiniz ki türkiye'de hukuk matematik gibi işlemiyor. yani "entry'mde hakaret yok, gerçekleri yazıyorum" diyebilirsiniz, kendi çerçevenizde haklısınız da fakat biliyorsunuz ki birileri bundan hoşlanmayacak ve bizi zor durumda bırakacak.

  ben kişisel blogumda hiçbir zaman siyasi bir yazı yazmadım, siyasi konulara girmedim. çünkü biliyorum ki siyaset pis bir iş. bizim gibi insanların baş edemeyeceği kadar karmaşık bir iş. sözlükte de bunun böyle olmasını istiyorum ve istiyoruz.

  gelecekte bu siteden para kazanabiliyor olursak ve ekşi sözlük gibi avukat tutacak kadar güçlü bir site haline gelirsek o zaman siyaset yapılabilir evet fakat şimdi değil. çünkü sizin buraya yazdığınız entry için beni mahkemeye çağıracaklar, sizin ip adresinizi vereceğim sizi çağıracaklar, sonra yine beni çağıracaklar ve benim tüm bunlar için ne zamanım ne de yeterli param var.

  sizin yazdıklarınızı silmek bize gerçekten zor geliyor, emek verilmiş, oturulup düşünülmüş entry'leri tek tuşla silmek inanın hoş değil. lütfen siyaset içeren başlık açmayın ve yine siyaset içeren entry girmeyin.

  anlayışınızı bekliyoruz.
 • Kahkahalar atarak okuduğum önlem. Valla bambaşka değilmişsin blogsözlük. Buraya Ekşi sözlükTen geldim. Ben çok yanlış gelmişim kardeş. Ekşi'nin hali ile ilgili görüşlerimi (bkz: #27486)'da belirtmiştim. Burası ufak bir yer olduğu için daha pravda köpekleri doluşmamıştır diyordum. Fakat gördüğüm kadarıyla gerek kalmamış. Blogsözlüğün tepesinde de sansür meraklısı geleceğin tüccarları varmış. Daha mahkeme kararları çıkmadan kaynakta siyaseti yasaklamış. Girişimci kardeşimize rte başlığında ilk olarak "cumhurbaşkanımız" yazan bir sözlükten kolay kolay para kazanamayacağını belirtmek isterim. Gelin görün ki "yaşasın hdpliler tutuklandı" şeklinde makbul siyasi entry girmenin serbest olduğunu da görüyorum. Siyaset hayatın kendisidir. Hak ve özgürlükler siyasettir. Siz burada siyaseti parti ve oydan ibaret zannediyorsanız çok yanılıyorsunuz. Sözlükte siyaseti yasaklamak Kültürden edebiyattan bahsederken yasaklanan kitapları görmezden gelme anlamına gelir. Yıl 2016 ve sizi farklı yapıp sıyrılmanızı sağlayacak şey aslında özgür bir platform sağlamaktır. Ayrıca bu "gel gel ne olursan gel" mantığı sözlüklerin şu anki rezil durumunun sebebidir. Çaylaklık sistemi asıl yeni platformlar için gerekli bence.
 • Ölü taklidi yapmamız bekleniyor sanırım
 • özellikle ekşi sözlük'ten gelen arkadaşlar bu başlığa tepki vermiş. savunduğumuz şey sansür değil ve elbette siyasetle ilgili hiçbir şey konuşmayacak değiliz. bu başlıkta anlatılmak istenen şey, bizim ve özellikle de sizin başınızı belaya sokabilecek fikir ve düşüncelerin paylaşılmaması gerektiği. adam kalkmış bülent ecevit başlığında siyaset içeren entrylerin silinmesi diye bakınız verip kendince bu başlığa atıfta bulunuyor. tamam da derdimiz "bülent ecevit x görevinde bulunmuş y bir insandır" gibi entryler değil ki zaten. bunu neden silelim ya da sansürleyelim? ama sen kalkıp "x kişisi şöyle şerefsizdir, böyle hırsızdır, şu şekilde gg şeyler yapıyor" gibi, karşı tarafın hukuken sana hesap sorabileceği şeyler yazıyorsan orada biz de sorumluluk altında kalıyoruz. bu yüzden müdahale ederiz, gerçekten kusura bakmayacaksın.

  birileri kalkıp şu partinin sözlüğü falan gibi saçma salak şeyler yazıyor. merak etmeyin bu sözlük hiçbir partiye yalakalık yapacak yöneticiler barındırmıyor bünyesinde. yalnız şunu da söyleyeyim, terör örgütünün kuklası olmuş, legal görünümlü, kravatlı katillerin destekçilerine de sıfır tolerans gösteriyoruz. malum partiye sempatiniz varsa bana mesaj atın direkt hesabınızı sileyim. çünkü bu kafada olanları tespit ettiğimiz anda siliyoruz. format falan bir yere kadar. bize küfür de etseniz önce sebebini sorarız. yalnız terör seviciliğini hissettiğimiz anda düğmeye basıyoruz. lütfen herkes buna göre hareket etsin.
 • çok yanlış geldiğimizi gösteren sansürdür.

  (bkz: aman ali rıza bey ağzımızın tadı kaçmasın)

 • bu sözlüğe kayıt olan örnek olarak 15 yaşında bile olsa o fikrin oluşması 15 yıl alıyor, elbette insanların kendilerini haklı bulduğu konular olacak. ama bu sözlüğün temeli eğlence, kafa dağıtma olduğu için sadece siyasi olarak değil nefret içerikli entrylerin de girilmemesi gerekiyor düşüncesindeyim. nefretten ve insanların nefretinden, kavgasından faydalı çıkacak kim varsa onlara prim vermemek adına, kendi huzurumuzu bozmamak adına ve kimseyi zor durumda bırakmamak adına beklentimiz sadece anlayış.
 • Ama bu hiç iyi olmadı. Madem böyle çekincelerin vardı neden actin bu sözlüğü ? Bekleseydin o zaman eksi'deki gibi bir ekip kursaydin kendine şöyle avukatli falan ! Sonra acsaydin. Siyaset içerikli entryleri silmek nedir ya ? Biz zaten dışarda özgürce, korkmadan, kimseden çekinmeden söylemek istediğimiz belki aile baskısından, çevre baskısından rahatça dillendiremedigimiz şeyleri surada anlatmak, paylaşmak, bilgi alışverişinde bulunmak, farklı düşünceleri görüp yorumlamak için gelmişiz. Ne anlamı kaldı o zaman ? Burada bilim, sosyoloji, inançlar, hobiler, fobiler vs. Ne kadar konusulacaksa siyasetin de o kadar konusulabilmesi lazim. Ha hakaret olur, belli bir siyasi kesimi aşağılama olur bunlara zaten müdahale edilmesi gerekir.
 • Muhabbet alemine pislik bulaştırmamak adına gerekli bir kuraldır.
 • siyaseti yazı dünyamızdan çıkarmanın zor olduğunu düşünüyorum. bunun yerine terör destekçisi, provakatif, türkiye cumhuriyeti ve türk milletine hakaret içeren entry'lerin silinmesi daha yerinde bir karar olabilir.
 • "x kişisi şöyle şerefsizdir, böyle hırsızdır, şu şekilde gg şeyler yapıyor"

  buna hak veriyorum. bunu diyen adam siyaset yapmıyordur zaten, hakaret ediyordur. hakaret hukuki bir karşılığı olduğu için herkes kendi özel sitesinde blogunda facebook sayfasında hakaret etsin. hakaret sadece siyaset için değil atıyorum "x futbol takımının kalecisi şerefsizdir" entriside silinmelidir.

  "yalnız terör seviciliğini hissettiğimiz anda düğmeye basıyoruz."

  bu çok muğlak bir ifade. terörist kimdir, ne yapınca sevicisi oluyoruz ?
  pkknın terörist olmadığını iddia eden yoktur ama mesela fethullah cemaati teröristmidir yoksa tayyiple doğu perinçek grubunun kumpasına gelmiş dini bir örgütmüdür ? sözlük yönetimi 8-10 örnekle bu maddeyi açıklaması lazım diye düşünüyorum. hatta teknik bakımdan mümkünse abd'deki jüri mantığı gibi jüri oylama sistemi getirilebilir. ben mesela kanada'da olduğu gibi ayrılık konusu referanduma gitsin, %51 evet denirse ayrılalım dersem terör seviciliği yapmış oluyormuyum ?

 • Kimsenin başının ağrımaması için yapılması gerekendir.
 • Cumhurbaşkanina hakaret ettigi icin karisini bosayan koca gorunce hak verdim bu duruma. Yuva yikan siyaset buralarin canina okur
 • Yazılanları okudukça kendimi, yeni zelanda'nın kuzey adası'ndaki waihi kasabasında ekmek parası için gece gündüzünü harcayan altın işcisinden paris montmartre ve sacré-cœur bazilikasına yerleşip ömrünün sonuna kadar ressamlar ve sanat ile geçirecek biri olarak görüyorum. Ay hadi inş.
 • eğer siz de, atatürk hakkındaki mesajları chp propagandası sanıp silerseniz hiç hoş olmaz.
 • buranın da yöneticileri ve kuralları var ve kurallar çerçevesinde, yöneticiler ne uyguluyorlarsa saygı duymak durumundayız ancak yönetici bu kuralları veya işleyişle ilgili entry girerken daha resmi bir dil kullanması gerektiğine inanıyorum
  "...sileriz, kusura bakmayacaksın"
  "..herkes buna göre hareket etsin", "format falan bi yere kadar"
  tarzındaki üslubu yadırgadığımı söyleyeyim.


 • gerekli bir kuraldır
 • en yakın dostları bile politika küstürebilir. bırakalım mecliste kavgalarını etsinler, biz de eğlenelim.
 • alınmakta geç kalınmış ve isabetli bir karar.
 • herkes kendi yazdıklarından sorumludur seklinde bir üyelik maddesi eklerseniz ortada sorun kalmaz. türkiye tamamen siyasetten oluşan bir ülke ve bizim burada siyaset konuşmamamız, günceli takip etmemek anlamına gelir. peki fikirler çarpışmadan gerçekler nasıl ortaya çıkacak?
 • sosyal mecralarda siyasetin ortamı bozacağı haklı olarak düşünüldüğünden konulan kurallar ile şekillenmiş olgu.
6 entry daha
/ 2 »