insanı duygusuzlaştıran şeyler

32 entry daha

  • her şeyi sineye çekip daha iyi günlere ulaşabilmek için çabalarken karşı tarafın sana hala nankörlük yapmakla uğraşması, yüzüne gülüp arkandan konuşması.
  • (bkz: güç zehirlenmesi)
  • İntikam. İntikam kuvvetli bir duygudur. Biz çok sık kullanırız. Öyle bir sıklıktır ki kardeşin buzluktan buz alıp habersizce tişörtünden aşağı attı. Allahım intikam almalıyım dersin gider iki parça buz alıp sen de atarsın, gülüşürsünüz. Kimse üzülmez, kırılmaz, paramparça olmaz. Paramparça etmeyen intikamın olduğuna inanmıyorum pek. O yüzden intikam demeyi klişe buldum bu başlık için. Ne diyeyim? İntikamı çevreleyen duygular diyeyim.

    Haset ettin veya sana haset edildi, bunların sonucunda kin tuttun, birisiyle ilgili hayalkırıklığı yaşadın, birisini pişman etmek istiyorsun ama kötü bir harekette bulunmadan. Alışılagelmemiş bir şey sizi şaşkınlığa uğrattı ve sıkıntı hissediyorsunuz. Bunların hepsi negatif duygulardır. Bazen size bu negatif duyguları yaşatan kişilere karşı atakta bulunmak istemezsiniz. Sadece izlicem, gözlerimi kullanıcam ya yok ben de birisine kötülük edecek enerji gibisinden içsel konuşmalarınız olur. Günler geçer siz biraz daha keyifi bulurken, hiç bir şeye müdahale etmeden size bu duyguları yaşatanların hayatında ya da ilişkilerinde çatırdamalar olur. Ve bu çatırdamaları gözlemleriniz sonucu öğrenirsiniz ya da sezersiniz. Bence bu öğrenme anı insanı maksimum derecede bir kaç dakikalığına duygusuzlaştırır. Ben enerjimi kötülük için kullanmayacağım demiştim ama sen kendi kendine yapmışsın be dersin ve başka bir şey demeye gerek kalmaz. Duygusuz olmanın yanında cümlesiz de kalırsın o bir kaç dakikada.

    edit: bunları yazarken içim 'ama siz gene de gavga da etmen, duygusuz da olman guzuum.' demek geçti. Bizi duygusuz bırakacak anların çoğunlukla hoş olmayan anlar olacağına inanıyorum, hayalimde öyle tezahür ediyor =)
  • Sevgisizlik.
  • Kendilerini bir şey zaneden ama aslında bir baltaya sap olamamış insanların olması... çok yazık.
32 entry daha