hükumetin uygurları çine iade etmesi

  • çinin uygurlara yaptığı zulüm dünyanın gündeminde. uygurlar için türkiye bir özgürlük penceresi. daha önce de gündem olan ve üzen, iade mevzu. tekrar gündemde. kaynak
    milliyetçi muhafazakar iktidarın bu icraatına abd tepki gösteriyor. sanki uygurlar soydaşın değil. onu geçtim nato üyesisin. şangay birliğinin değil.
  • akıllara durgunluk veren bir gelişmedir. bu insanlar (uygurlar) çin seddinin oluşmasını sağlayan öz kardeşlerimizdir. ok atmayla, at binmeyle türk olunmaz. soydaşlarımıza yapılan sistematik soykırıma destek olunmaması gerekiyor. çin soydaşlarımıza uyguladığı soykırım teknikleriyle, iğrenç yeme-içme kültürüyle, vatandaşı olan çin'li işçilere uyguladığı işçi/çalışma haklarınını hiçe sayan anormal çalışma şartlarıyla defalarca kendisinin sorunlu bir ülke ve sorunlu bir yönetim anlayışında olduğunu kanıtlamıştır. inşşallah değil soydaşımız yeryüzünde yaşayan hiçbir insan çin'in insafına bırakılmaz.
  • Zaten şimdiye kadar türkiye cumhuriyeti hükümetinin uluslararası platformlarda bu asimilasyon politilasına, soykırıma, insan hakları ihlaline artık siz adına ne derseniz, hiçbir şekilde karşı olduğunu gösterecek doğru dürüst bir beyanda ve çalışmada bulunmamış olması, adam akıllı haber bile yapmamış olması bir yana, üzerine bu yaşananlar gerçekten çok acı. sözde inançlı olan hükümetteki parti milletvekillerinin, özellikle ramazan ayında ordaki zulüme hiçbir tepki göstermemiş olmaları çok acı. Bizim kameralarımızın başka ülkelere yapılan maske vs. yardımlarını gösterirken orada toplama kampında insanlara ne olduğunu bilememek, eldeki bilgilerin de bbc ve euronews gibi kuruluşlardan elde etmek çok acı.
  • Elbet birgün kurtlacaksın güzel vatan.
  • Soydaşı moydaşı bırakın önce insan ya hu! Ne demek geri vermek?! Umarım yapmazlar böyle bir şey.