görükle

 • Kahve bulamıyorum sinirleniyorum mecburiyetten çayın pahalı olduğu kafeye oturdum. Umarım arka sokaklarda bir yerlerde doğru düzgün dumanaltı batak-101 falan oynayabileceğim mekanlar vardır. Hiç ucuz bir yere de benzemiyor artan dolar kurlarından olsa gerek 9 ay önce şakirin bahsettiği 800 lirayla barınamazsınız bile bırakın eğlenmeyi. Okuldan tarlalardan ormanlardan geçerek yürüdüm 30 dk falan sürüyor görükle merkeze gelmesi metro tarafından. Yoldan falan yürüsem 40 dk sürer. Bi de çok yokuş var. Doğru düzgün yurt yok. Solcu yurtları güzeldir diye bakayım dedim solcu yurtları bile iyi değil siz düşünün. Ucuza kalmayı düşünüyorsanız kyk çıkmadıysa ya adam bulup kendi evinize çıkacaksınız ya da cemaatimsi teşkilatımsı vakıf yurtlarında kalacaksınız. günlük 3 saat yol olmasa İnegöl'den git gel yaparım da bana çok fazla geliyor. Ne lisede ne üniversitede toplu taşıma kullanmadığım içindir belki de. Sonuç olarak görükle bir tarafı köy bir tarafı ortam olan bir yer. Paran varsa ne rahat aq. Çok da yaşanılası bir yer değil ilk izlenimime göre. Ama kampüse en yakın yerleşim yeri burası. Metro tarafı zaten aşşşırı pahalı. Ufak ufak pişman olmaya başladım İstanbul yazmadığıma. Yatay geçiş söz konusu olabilir sene kaybım olmayacaksa.
 • bursa'nın nilüfer ilçesinde, uludağ üniversitesine 5-10 dakika mesafede bulunan öğrenci semti.

  iyidir, güzeldir kadın popülasyonu da yerindedir lakin abartıldığı kadar da bir şeyi yoktur. eğlenmeyi bilirseniz güzel eğlenirsiniz. yani eğlenmekten kastım, üniversiteli eğlencesi. alkol, müzik, muhabbet, dans, seks vs. zaten nüfusun %90'ı öğrenci olduğu için kimse, ne yapıyor bunlar demez ama buraya gelmeden önce duyduklarım beklentimi baya yükselttiği için ilk gördüğümde 'bu mu lan görükle' demiştim. yine de ortalamanın üstünde. her ne kadar gömsem de, seviyorum bu semti.

  ev kiraları ortalamadır. piyasa; öğrenci semti olmasına rağmen ucuz değildir, o da ortalama. haftada 1, mekanda içerim, 1-2 kere de evde içerim, dışarıda çok yemek yemem derseniz aylık 700-800 lira civarı yeter.

  hafta sonları üç büyüklerin maçı öncesinde, taraftarlar ana caddenin etrafında toplanır. bunu da seviyorum. tezahürat falan güzel oluyor.

  lakin şu motorcu tayfası bazen bezdiriyor. egzozu patlata patlata semtin ana caddesinden geçmeleri bir çok insanı rahatsız ediyor.

  dipnot: ilk geldiğinizde martin pub hemen gözünüze ilişir, yol kenarında olduğu için ama tavsiyem oraya gitmeyin. diğer publar daha güzel.

  dipnot 2: bu entry kendini güncelleme ihtimali taşımaktadır.