evlenilecek insanın önce ailesine bakmak

 • (bkz: anasına bak kızını al)
 • genellemek yanlış olur ama kadınlar bu konuda daha seçicidir. Ailelerin sosyal yaşantı, kültürel, maddi vs. denk olması kadınlar için bir artıdır. Erkekler ise çok takılmazlar.
 • hem çok mantıklı hem çok mantıksız bir durum. hayat arkadaşınız olacak kişinin nasıl bir eğitim aldığı hakkında direkt bir bilginiz oluyor. ama aileden dolayı insanı yargılamak da bana çok etik gelmiyor. muallaktayım yani anlayacağınız arkadaşlar.
 • Gun gectikce aileden uzak, daha bireysel hayatlar yasadigimiz icin pek mantikli olmayan yaklasim.
  Anne babasi, kardesleri hatta arkadaslari (onlar da ailemiz) gun gormus insanlar olmasina ragmen kafasi hicbir shite basmayan insanlar taniyorum.
  Ya da bu saydigimiz kisiler cok kotuyken kendisini butun bu olumsuzluklardan soyutlayip kendi yolunu kendi cizenler de olabiliyor.
  Bu dediginiz sey eskidendi. İnsanlar aileleriyle vakit geciriyor ne goruyorlarsa direkt onu kendi hayatlarina endeksliyorlardi.

  Anneme bakan biri benim muhafazakar oldugumu, bana bakan da annemin sekuler oldugunu dusunebilir ama ikimiz de cok iyi temizlik ve yemek yapabiliyoruz. Kardesime bakan benim muzikte iyi oldugumu, bana bakan ise kardesimin sporda iyi oldugunu dusunebilir ama ikimiz de cok iyi sayisalcilariz. Akraba olusumuz ayni olmamiza sebep degil.