blog sözlük itiraf


  • son derece teşbihsizim. herhangi bir kelimeyi kuvvetlendirme ihtiyacı duymuyorum. bütün kelimeler tanınmalı diyorum. süslenmeye muhtaç olmaktan tenzih ediyorum. birini ötekinden kuvvetli de görmüyorum. son derece liberalim lakin kelimeler sosyalist olmalı. ya da kelimelere karşı sosyalizm hesapları yapılmalı. böylelikle bütün edatları yok sayıyorum. ayrıca sıfatlara gözünüz kör olsun diyorum. zamirler kadim dostum. zarfları ise fuzuli buluyorum. bana zamirleri bahşedin. bütün ömrümü onlarla geçireyim. yine de yok saydığım şeyler olmadan yazamıyor oluşum. hayatın sunduğu en hakiki paradoks. bütün siyasi teorilerin kendini yok etmesi. uygulanan her teorininse bir miktar zamirlere benzemesi.

    son derece teşbih yoksunuyum. ifadelerin desteklenmemesi gerektiğini düşünüyorum. çünkü neden. açıklanan her kelimenin anlamından çalındığını hissediyorum. en güzel isimler sıfatsız olanlar. herhangi bir sıfatı yakıştıramadığın bir isim düşün. çok farklı yahu demekten öteye geçebildiğin bir şey hayal et. sahip olduğu anlamı açıklayarak yok etmek istemek. felaket. bırak. olduğu gibi kalsın. teşbihsiz. ve bundan sonra bir kısım canlılık için teşbihsiz kelimesini kullanacağım. tarifi yok demekten öte. çok acayip demekten ziyade. teşbihsiz diyeceğim. ki kime ne. zamirlik mertebesine terfi ettireceğim. zamirlik müessesi de denilebilir. ki o da olumlu.

    son derece ne dediğimden bihaber gözükmekteyim. çünkü neden olmasın ki. ben olduğum gibi. görenlerin ne olduğu şaibeli. gözükmek ise görenlerin dirayeti ile ilişkili. gözleri. kelime olarak. her şeyi ifade edebilmeli. var olan bütün mevcudiyeti ortaya dökebilmeli. ve gereklilik kipi hak ettiği değeri görmeli.

    son derece kifayetsizim. kendimden başlayarak herhangi bir şeye kafi gelememek. buna rağmen düzenli bir organizmaya sahip olabilmek. hücrelerin şikayetleri olsa bile. duymazdan gelebilmek. dokulara zeval geldiğinde. vurdumduymaz olmayı sürdürebilmek. ama organlara geldiğinde iş. ne denli kifayetten uzak olduğunu görebilmek. sonu kesilmek. biçilmek. takdir edilen bir kısım bünye ile yola devam etmek. ince mastarlı bütün isimleri. iş. oluş. ya da hareket bildiren kelimelere tercih etmek. bazen bir kelimeyi dönüştürmenin. devrimlerden zor olması. bazen devrimlerin. iki kelimeyi yan yana getirmekten kolay olması. ve bazen de devrimlerin. kelimeler ile bir alakası olmaması. ve hatta. bazen. bütün devrimlerin. bütün kelimeler ile alakasının olması.