göğüs dekoltesi


  • melun bir şeydir. hele de yakından tanıdığınız biri ise insanın yüzüne "acaba dekoltesine bakmamak için harcadığım çabayı görüp de bakmamaya çalışmam rahatsız mı ediyor" ifadesi koyar.

    bundan uzun zaman önce... bayağı uzun şu an ne kadar uzun olduğunu hatırlayamadım! o dönemler yakın bir arkadaşım* -dekolte mi giyiyor yoksa giydikleri mi açılıyor bilemiyorum- dekoltesi mevcut oluyordu göğüs bölgesinde, genellikle. ve ara ara tutup tutup kaldırıyordu orasını kapatmak için. hayır, bu beni çok germeye başladı. o zamandan beridir dekolte görünce hoşuma gitmesinden çok, görünce geriliyorum. sürekli düşünüyorum: dekoltesine bakmadığım halde çekiştirmesi baktığımı düşünmesinden dolayı mı yoksa huy mu ? lakin kendime cevap veremedim. bir gün cesaretimi topladım ve "böyle kapatmaya çalışıyorsun ya emin ol ben senin dekoltene bakmıyorum. rahat olabilirsin" dedim. * sadece sürekli yukarı doğru cekistirmesinin nedeni ben olduğumu düşündüm. "ben oradayım, bakıyorum o da bundan rahatsizlik duyuyor ve kapatıyor. demek ki ben olmasam rahat olacak." diye bir mantığım vardı. ki zaten bakmiyordum. halbuki ben bunları düşünmekten kafayı yiyiyorum ve yüzümden ya da davranışlarımdan gerginliğimi anlamasın, rahat olsun istiyordum. neyse soruyu sordum ama pek duymamış gibi yaptı ve cevap vermedi. ben de gerildigimle kaldım.

    tanıdığım birinin giymesinden nefret ediyorum çünkü yanlış anlaşılmak istemiyorum. yanlış anlaşılmamaya çalışmak için harcadığım çaba belki de daha fazla yanlış anlaşılıyor. çözemiyorum bunu! kısır bir döngü oluşuyor. en iyisi dekolte giydiğini gördüğüm biri ile gün içinde bir daha karşılaşmamaya çalışmak ama bu da insanları giydikleri şeye göre konuşmak yada konuşmamak oluyor. bilemiyorum altan!

    bir de şey var. anlık açılınca istemsizce bakışların oraya kayması var. ya valla bak görmek için değil, bir anda istemsizce bakıyorum. uf ya! dekolteyi icad eden kişi umarım düdüt: sanırım bana bakıp bakıp pis pis guluyordur.

    bir kadın yazar bu hususta samimiyetiyle bir şeyler karalayabilir mi ? rica ediyorum.