e-devlet


  • bugün devlet dairesinde, yapacağımız işi bizlere sağlayan internet sitesi. bilmiyorum aranızda bilenler var mıdır, yeni bir işe başlanacağı zaman, iş veren askerlik belgesi, ikametgah belgesi, adli sicil belgesi ve hatırlayamadığım bir sürü şey isterdi. bunları halletmemiz epey zaman alırdı, oysa e-devlet sitesi sayesinde bir tıkla halledebiliyoruz. gerçekten küçük şeylerle yetinen, sevinen, mutlu olan bir insan olarak, bu olay benim için internet aleminde büyük bir devrim.


    bilemiyorum, biz insanoğlu sanırım her şeyden mutsuz olmayı adet edinmişiz. çoğu kişi ''ee artık olsun 2018 yılındayız geç bile kalınmış bir uygulama'' diyebilir, peki bundan çok değil 5 sene önce, ülkemizde internet kullanımı yarı yarıya, her evde bilgisayar bile yoktu. günümüzde bilgisayar bile yavaş yavaş demode oluyor, herkesin elinde akıllı telefon veya tablet var. artık günümüzde akıllı telefonu veya tableti olmayanı insandan saymıyorlar. neyse efendim konumuz bu değil.


    konu dağıldı uzun lafın kısası, benim görüşüm sırf şu e-devlet olayı bile benim için harika bir olay. son zamanlardaki alt üst soy ağacı olayını saymıyorum bile.
    (bkz: küçük şeylerden mutlu olmak )
    (bkz: elindeki ile yetinmek )