parasına kesinlikle değen şeyler

 • (bkz: çubuk kraker)

  Ben böyle bir fiyat-performans görmedim.
 • Blu tv resmen sınıf atladım
  Gerekçelerim: bir dizi yada film izlediğimde gereğinden fazla reklama maruz kalıyorum. Tvden yada youtubedan ulaşamayacağım diziler var çok dizi izleyen biri değilim ama 01 masum gibi diziler sanırım tvlerde yok TV izlemediğim için bilmiyorum. Birde aylık 13 lira yapımcıların bazıları sanırım tvden çok Blutvde olmayı ekonomik yada özel sebeplerden tercih eder oldular. Yabancı filmlerde altyazı veya Türkçe veya yabancı dilde seçenekler olması çok cazip reklamsız birşeyler izlemek çok keyifli
 • (bkz: prezervatif)

  hastalıktan korur, nüfus artığı oluşmasının önüne geçer. bu 2'si gayet yeterli bir sebep.

  yatırım tavsiyesi: almışken kalitelisini alın.
 • geziler.
 • (bkz: bimdeki çikolata kaplı fındık topları)

  Evet en sevdiğim şeylerden birinin adını bilmiyorum. Çünkü o çikolata kaplı mini mini fındık toplarını yemekten adına bir kez bile bakmadım.

  Bu melet ilk çıktığında 1 tl şeklinde satılıyordu. Baktı millet kapış kapış alıyor fiyatını 1.75 tl yaptılar. Klasik pazarlama taktiği işte. Zaten genellikle kasanın yanındaki bölmede yer alıyor bu namussuz. Bu atıştırmalığı yemeye başladığımda inanın bana dondurma reklamlarındaki buz gibi dondurmadan kocaman bir ısırık almış gibi oluyorum. Tabi içinde fındık olunca enerji patlaması da yaşatıyor. Sanırım açım.

  Not: aynı markanın bir de kuru üzümlü versiyonu var. Onu sevmiyorum. Ancak diğeri efsane. Mutlaka deneyin derim. Bim çalışanı değilim. Bimle hiçbir ticari ilişkim yok.
 • (bkz: kaliteli yemek)
  Hem yemek hem kaliteli, daha ne olsun sekerim.

  Ha bir de bugun pamuk aldim. 2 tl imis. Makyajini temizlersin, ojelerini silersin, kulagina takarsin, pansuman yaparsin, fasulye bile yetistirirsin icinde. 2 liralar feda olsun pamuklara.
 • Aylık öğrenci akbili
 • (bkz: Bitcoin). Adamlar zengin oldu daha ne olsun? bir kaç yıl önce alayım 10-20 tane belki artar dedim. Ama sadece dedim