mucize

 • R. J. Palacio kaleme aldığı roman.
  Sıradışı bir çocuğun gözünden, insanların çoğu zaman ne kadar açımasız olduğunu anlatan, yazım dili oldukça basit bir kitap. İnsanın içindeki nezaketin, sevginin tüm kapıları aralayabildiğini satır aralarında bulabiliyorsunuz. Ayrıca kitabın ana temalarından biri de önyargı denen illet. Çoğu insanın hayatında yer alan ön yargılar ,tanınmaya değer insanlar ile iletişim kurmasına bir engel. Bu kitabı ortaokul ve lise öğretmenlerinin öğrencilerine okutmasını kendi adıma çok isterdim.
  (bkz: ağaç yaşken eğilir)
 • KESİNLİKLE harika bir roman. romanın en sevdiğim yanlarından biri ise tek bir kişi tarafından değil birden fazla kişinin bakış açısı ile anlatılması. bir olayı sen başka yorumlarken bir başkası bambaşka yorumlayabiliyor ve bunu o kadar tatlı tatlı anlatmış ki palacio, bayıldım. ginderbread'in dediği gibi özellikle çocuklarımızın okumasında yarar var lakin bence bu ön yargının yaşı yok. maalesef bağzı insanlar kör gönüllü. ne yaparsanız yapın görmüyor hoş.

  kitaptan alıntılarım:
  "J. M. Barrie, yazdığı The Little White' Bird adlı kitapta der ki. .. " Aradığı sayfayı buluncaya kadar, kürsüdeki küçük bir kitabın sayfalarını karıştırdı, ardından okuma gözlüğünü taktı: '"Hayata yeni bir kural koyalım mı? ... Şöyle olsun: Daima gerektiğinden biraz daha nazik olmaya çalış."

  "Nezaket bu kadar basit bir şeydir. Gerçekten de çok basit. İhtiyaç duyulduğunda söylenen, teşvik edici birkaç sözcük. Dostane bir davranış. Hafif bir tebessüm."
 • Mahsun Kırmızıgül'ün yazıp yönettiği filmdir. filmde bir öğretmenin engelli bir kişinin hayatını nasıl değiştirdiği anlatılıyor.
 • akıl yoluyla açıklanamayan, bu yüzden de Tanrısal bir güç tarafından yaratıldığına inanılan doğaüstü olay.
 • ingilizcesinin telaffuzuna bayıldığım kelime ; miracle
  Olağan üstü olay olarak tanımlayabiliriz
 • mucize kitabının filmi geliyor.
  7 nisan'da vizyona girmesi beklenen filmin fragmanı yayınlanmış bile çoktan.
  iyi ki kitabı okumuşum, şimdi heyecanla filmi bekleyebilirim...
  trailer'a gel..
 • Bir türk filmi
 • Allah(sas) ın peygamberimize verdiği güçtür.