blog sözlük

 • az önce siteye girdiğimde, bildirimler panelinde bir yazıyla karşılaştım. bildirim panelindeki açıklama da iskilipli atıf hoca ve ıslıkla pkk marşı çalan kişinin gözaltına alınması başlıklarında, yazılarıyla bu küçük sözlükte kimden bahsedildiğini az çok hemen anladım,* zaten o kişilerde sözlük yönetimi tarafından uçuruldu.* muhalif bir kişi olarak her şeye eyvallah, ama ülkemizin birliğini bütünlüğünü tehdit eden, edecek olan kişi ve terör örgütlerini savunmaya gelince, orada dur işte. ülke olarak yeter artık canımızın yandığı. ne diyelim, ya kuzgun leşe ya devlet başa.


  her zaman takip ettiğim, tarayıcımın bir sekmesinde açık olan ''ekşi sözlük bu blog sözlüğü görsünde feyz alsın'' dedim. gerçekten sözlük moderatörlerine helal olsun, işte benim bu sözlüğe gelmemdeki amaç buydu. şahsımın, ekşi sözlük olsun, uludağ sözlük olsun, terör örgütünü öven yazarlarından ve trollerinden bıkıp, blog sözlük'e gelmekte ne kadar doğru bir iş yaptığımı, bir kez daha kanıtladı.

  (bkz: sanırsın moderatör değil atatürk'ün subayları )
  (bkz: vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin )
  (bkz: moderatör var adam gibi harbiden racon kesen )

  tamam abarttım.
 • Yamulmuyorsam 2016'nın son aylarında facebook'ta sayfasıyla karşılaşmam ile burada yazmaya başlamıştım. Geldiğim ilk zamanlar çok eğlenceli geçiyordu. Ortamını ve çoğu sözlükte olmayan o tatlı sıcaklığını çok beğeniyordum ancak zamanla sözlükten soğumaya başladım. Sanırım bunun en büyük nedenlerinden birisi sözlüğün, sözlük kültürünü tam olarak bilmeyen kişilerce anket sitesine ve foruma dönüştürülmesini görmemdi.. En son 259 gün önce girdi girmişim. 259 gün önceyi tam hatırlamıyorum ancak o zamandan bu zamana sözlüğün değiştiğini ve geliştiğini görmek mutluluk verici.

  Hemen hemen açtığım tüm başlıklar için takip etme özelliğini açtığım için bildirimim eksik olmuyordu. Ben de arada bir sözlüğe girip bildirimlerime bakıyordum ancak uzun zamandır yazmak hiç aklıma gelmemişti. Garip...
 • keep calm biçıs demek istediğim yazarlara sahip sözlük.
 • kimseye hakaret etmeden, kimsenin görüşüne, inancına, sevip-sevmediğine karışmadan fikirlerimi ifade etmeye çalıştığım sosyal ortam.

  yakın zamanda bu ortamdan bir süre uzaklaştırıldım. bu kesinlikle bana yapılan bir haksızlıktı. sırf bu haksızlığınızı yüzünüze vurabilmek için geri döndüm. nedir sizdeki bu kibir? sizden olmayana, biraz aykırı olana duyduğunuz bu nefretin sebebi nedir? neymiş? hep müstehcen başlıklar açıyormuşum. bu hangi kuralı ihlal ettiğim anlamına geliyor? burası 18 yaş altı çocukların eğitildiği bir çocuk parkı mı? müstehcen başlıktan rahatsız olacaksanız internete girmemeniz gerekiyor.

  bakın az önce de beyaz gömleğin içine siyah sütyen giymek diye başlık açtım. hadi gidin kötüleyin. çünkü hepiniz sütyen kullanmayan cinsiyetsiz meleklersiniz. hiçbirinizin var oluş sebebimiz olan seks ile ilgili bir fikri yok. hepiniz aseksüelsiniz.

  bana troll diyorsunuz ama troll'ün kelime anlamını da yine siz belirliyorsunuz. açtığım başlıkları okurken gülümsediğinizi de biliyorum. bir nevi ikiyüzlülük de var ortada. peki nedir bu gerginlik? blog sözlük çok nezih bir ortam diyebilmek mi hayattaki en büyük tatmin duygunuz? varsın nezih olmasın arkadaşım. sana hakaret mi ediyorum? çoluğuna çocuğuna kötü şeyler mi öğretiyorum? gelmişim, tamamı yetişkinlerden oluşan bir interaktif sözlükte yazıyorum.

  buranın adminlerine de bir çift sözüm var.
  popülist olmayın. bir avuç çoluk çocuk kankacılık ağlarına zarar geliyor diye size ağlayınca konuyu ölçüp tartmadan adam uçurmayın.

  sevgiler, selamlar.
 • Sanki sadece blog tanıtımı için kullanılıyor. Ortamdaki saygı, yazarların üslubu falan gayet hoş. Yani ben sevdim.
 • yeni üye olduğum sözlük.

  yazar olmamdaki amaç, duyduğuma göre, sözlük içinde aklı başlı insanların olduğu, kimsenin kimseye hakaret küfür etmediği, herkesin herkese saygısı olduğu, ergenlerin olmadığı, bir yermiş. işte bende bu sebeple, pılıyı pırtıyı, yatağı döşeği topladım geldim. kaç sene konaklarım sözlükte, bakacağız artık. hayırlısı azizim.
 • sevgili blog sözlük bak senin hakkında blogumda bir yazı yazdım Blog Sözlük
 • sözlükleri severim. biz bloggerları tek bir çatı altında toplayan özel bir platform olan blog sözlüğü daha da bir severim. ihtiyaç vardı buna bloggerların birbirlerini tanımaları için. bu arada benim blogum medyagalaksisi
 • Yeteri kadar Aktif değil diye şikayet etmeyi bıraktığım sözlük. Artık diyorum ki: gerçek hayat hızında ilerleyen bir ortam. Sosyal medyanın aceleciliği ve bu acelecilik içindeki karmaşa, kaos yok. her yazar bir başka yazarı can kulağıyla dinliyor ve samimi bir şekilde veriyor dönütünü. amaç çok beğeni alarak sosyal anlamda fenomen olmaktan çıkarak dert paylaşmak oluyor. Birçok güzel dost edindim bu sayede. Her ne kadar uzak da olsak fiziksel olarak. Birbirimizin hüznüne, sevincine ortak olabiliyoruz. İyi ki var böyle bir ortam ve iyi ki varsınız!
 • Bugün kimse doğmamış diyor ama bugün bir doğan olmuştur mutlaka. Olsa olsa sözlük üyelerinden bugün doğan olmamıştır. :)) pasta
 • Sözlüğe ilk geldiğim zamanlar "biraz durgun bir ortamı var. Kimse kimseyi takmıyor bildirim bile gelmiyor." Demiştim.
  Şimdilerde fikrim çok değişti ve gün geçtikçe daha çok seviyorum burayı. Mutluyum burada.
  Kötülensem de beğenilsem de o turuncuyu görmek beni mutlu ediyor teşekkür ederim sözlük.
 • Bugün arkadaşımın tavsiyesi üzerine kayıt olduğum internet sitesidir. Bir süre buralardayim, hadi hayırlı uğurlu olsun.
 • tasarımı ve sıcak ortamı ile ilgimi çeken sözlük, yuva.
 • http://blogsozluk.com/entry/105007

  ricamı ilettiğin için teşekkür ederim sakire cay yok.

  t: bir interaktif sözlük
 • böyle elit bir ortamda bile kavga görmek üzdü. ben buraya emekli olup sahil kasabasına yerleşen memur sıfatıyla gelmiş kafamı dinlerken, üst katta çorapla top oynayıp kafa şişiren komşu çocuğu gibi davranmayın sevgili yazarlar. bu; sözlüğün en kaliteli yazarı tarafından yapılan bir ricadır.

  (bkz: sizi kınıyorum ve size laflar hazırladım)
 • sevgili loneliness dostum istatistikleri bana attıktan sonra dönmeye karar verdiğim sözlüktür. istatistikler - 2017 hakkında birkaç kelam etmek isterim.

  öncelikle, en çok yazanlar listesine girmişim. ah bir de başka yerlerden entrylerimi taşıyabilsem, şu karşıki serverlar yıkılırdı. bunu beni uzun zamandır tanıyanlar anladı ^^

  en çok favlayanlar listesinde adımı göremedim. bu şaşırttı. açıkçası sizi de şaşırtmıştır bence. zira artı oy verme konusunda sözlük beni engellediği zaman, favlıyordum. ilginç.

  en çok artı eksi oy verenler listesinde adımı görmek sevindirdi. zira gerçek hayatta da böyleyim, her şey iyi veya kötüdür. bazıları da ılık. ama yapılabilecek bir şey yok ^^ özet: oylamayı seviyorum, insanlara eserleri hakkında dönüt bırakmayı seviyorum.

  ve en son, sözlüğe dönmeme en çok etkisi olan kısım, en çok stalklananlar. sözlükte en çok benim profilim incelenmiş sanırım 2017'de. gururum okşanmadı değil sevgili bloggerlar. beni sizler yarattınız*. neyse şımarmayayım. yokluğumda profilimle avunan o değerli insanlar ya şimdi konuşsun ya da sonsuza kadar sussun! şaka şaka. susup napıcaz. gülelim, eğlenelim. hayat kısa.

  sözlerimi bitirirken, burada tanıştığım herkese selam ve saygılarımı iletir, herkese yine pembe gözlüklerle bakan o polyanna olduğumu söylemek isterim. (hayır birkaç kişi benimle iletişime geçmese de olur)

  selametle, esen kalın ^^
 • sayımız artsın istiyorum aktif olsun daha fazla kullanıcı olsun diye yazalım. Blog sözlüğü sitelerimizde filan direkt olarak paylaşalım. Ben yaptım yazıma bakın http://www.nuriozzkan.com/2017/12/bloggerlar-blog-sozlukte-bulusuyor.html
 • Bugün sadece başlık isimlerini okusanız hatim inmiş sayilabileceginiz sözlük.
 • İliskimizin birinci yilini kutladigimiz ilk ve tek sozlugum.

  happy anniversary, my darling!
  Bu mutlu gunumuzde bizi yalniz birakmayan butun suserlara sonsuz tesekkurler, sevgiler, favlar, begeniler.
 • Hayatımı değiştiren yerdir. Hiçbirşey eskisi gibi olmayacak.
/ 11 »